Телефон: 522-81-45

Geoinformatika 2016; 3(59) : 14-19

УДК 550.8.05/551.735.2(477.5)

Прогнозування палеорусел у карбоні південно-східної частини Дніпровсько-Донецької западини (за результатами сейсмофаціального аналізу)

Н.І. Несіна, Г.Г. Маркова

ТОВ “Вікоіл ЛТД”, вул. Кудрявський узвіз, 7, офіс 920, Київ 04053, Україна, email: natalia_nesina@bigmir.net, galina.markova@ubseismic.com

За результатами сейсмофаціального аналізу, застосованого для розрізів товщ середнього і верхнього карбону у південно-східній частині Дніпровсько-Донецької западини, виявлено ділянки поширення прогнозних палеорусел. Вони знаходяться на схилах антиклінальної складки, сформованої внаслідок росту солянокупольної структури. За аналізом карт сейсмофацій, вертикальних перерізів і погоризонтних зрізів сейсмічного куба з амплітудними аномаліями, що відповідають палеоруслам, зроблено висновок, що палеорусла формувались у мінливих умовах осадонагромадження, пов’язаних як з регіональними чи глобальними коливаннями рівня моря, так і з локальними тектонічними рухами, спричиненими утворенням солянокупольної структури. Літологічні тіла, тобто палеорусла, є потенційними пастками вуглеводнів, що постійно підтверджується віт­чизняними і закордонними дослідженнями.

Ключові слова: сейсмофаціальний аналіз, палеорусло, погоризонтний зріз, Дніпровсько-Донецька западина, пенсильваній.

Повний текст публікації